Zároveň se středeční akcí v Centru architektury a městského plánování (CAMP) zveřejnil Institut plánování a rozvoje podkladovou studii ke změně územního plánu. Kritiku za pozdní zveřejnění podkladů pouhých 13 dní před termínem připomínek ke změně územního plánu zástupci města odmítají. Slíbili ale navazující participaci s veřejností.
Veškeré dostupné podklady k podkladové studii – čili asi nejpřehlednější informace o budoucím rozvoji transformační plochy na bývalých pozemcích Nákladového nádraží Žižkov najdete na stránkách IPR.
Podle webu lze komentáře k podkladové studii posílat do konce března.
Mnohem blíže ale leží připomínkování změny územního plánu, která je na rozdíl od podkladové studie právně závazná. Přímý přenos z veřejného projednání se koná dne 16. 2. 2021 v 10.00 hodin na tomto odkazu. Problematikou se ten stejný den odpoledne či večer bude zabývat též zastupitelstvo Prahy 3, které též můžete sledovat online. Do 23. 2. pak na podatelnu magistrátu může podat připomínky každý občan Prahy.
Níže zveřejňujeme připomínky, které jako koalice budeme na zastupitelstvu předkládat ke schválení. Pokračovat ve čtení „Hlavní město zveřejnilo plán pro Nákladové nádraží. Zveřejňujeme naše připomínky.“
Zúčastněte se během lockdownu online participativních setkání. Je to skělá příležitost, jak se zapojit do plánování budoucnosti vašeho okolí.
Rádi bychom vás pozvali na online setkání, která probíhají během celého října a listopadu, a kde s námi můžete diskutovat své nápady a názory. Jedná se o unikátní příležitost, jak ovlivnit budoucnost čtvrti, kde žijete, ale také zjistit, jaké názory mají vaši sousedé či se zeptat na cokoliv, co vás zajímá. Pokračovat ve čtení „Ovlivněte teď, co se bude dít v okolí vašeho bydliště příštích 10 let!“
přinášíme pravidelné novinky z radnice. Newsletter je tentokrát docela nabitý, protože se na Praze 3 děje spousta věcí.
Druhá vlna Covid-19 Stejně jako na jaře, snažíme se být připraveni na nejhorší. I na radnici máme už zkušenosti s pozitivními případy Covid-19, respektive s karanténami, což opozice zneužila k zablokování zastupitelstva. Nový termín konání zastupitelstva je úterý 27. října od 15 hodin.Nejohroženější skupinou v rámci pandemie jsou samozřejmě sociální služby Prahy 3, které jsou v gesci Ondřeje Ruta. Přestože již někteří klienti a personál ošetřovatelského domu prodělali onemocnění, tak se jejich počty daří udržet pouze v jednotkách. Děkujeme všem, kteří situaci neberou na lehkou váhu. Pokračovat ve čtení „Dům tance, konec heren, nové stromy… zelené novinky z radnice“
Tisková zpráva klubu zastupitelů a zastupitelek Žižkov (nejen) sobě / 16. 3. 2018
Zastupitelstvo MČ Praha 3 rozhodne na jednání úterý 20. 3. od 15:00 hod. o rozdělení dotací v objemu 16,5 mil. Kč. Zastupitelský klub Žižkov (nejen) sobě opakovaně kritizuje netransparentnost hodnocení a způsob přidělování dotací na Praze 3. Hodnocení projektů je tajné, členové a členky komisí a výborů jej nemusí nijak odůvodňovat. To poskytuje prostor pro účelové hodnocení a podjatost a neúspěšní žadatelé se často nedozvědí důvody pro zamítnutí žádosti.
Slovní odůvodnění požadované dotačními pravidly formuluje komise/výbor jako celek, a to téměř ve všech případech pouze formálně. O korekcích tajného online hlasování už se dále nediskutuje.
Kritický názor na netransparentní systém přidělování grantů vyjádřil na jednání kulturní komise zástupce za Ž(n)S Bob Čáp a byl za to z komise odvolán Radou MČ.
„Vyhozen jsem byl proto, že jsem na Facebook veřejně napsal, že na komisi je odmítána jakákoliv diskuse k projektům. Vzhledem k tomu, že předběžné hodnocení vzniká pokoutně, je důležité, aby argumenty pro přidělení veřejné podpory zazněly nahlas. Nikoliv, aby se všechno sakumprásk schválilo, tak jak si to zástupci koalice naklikali, což navrhoval místostarosta Bellu,” říká Bob Čáp, který je zároveň spolupředsedou Zelených na Praze 3.
Dotační systém tak letos umožňuje podporu komerčních gastronomických projektů, jako např. Chuť a vůně Česka 2018 – festival dobré nálady, který pořádá Agentura dobré zábavy BoomParty podnikatele Petra Čermáka, nebo projekty PA Gastronomic s.r.o. Patrika Harvalíka, které mají za cíl nalákat lidi do kempu na Pražačce a pomoci tak za veřejné peníze zvýšit jeho komerční atraktivitu.
Evergreenem kulturních dotací je Palác Akropolis. Firma Art Frame Palác Akropolis, s.r.o. stále zůstává největším příjemcem – letos získá na 7 projektů 530 000 Kč. Celkově na akce v Akropoli poputuje přes 1 250 000 Kč, což je necelá polovina celkové alokace pro kulturní oblast. Je tedy zřejmé, že podnik Pavla Hurdy se stále těší politické podpoře.
Na tyto sporné projekty upozorňovala na jednání Grantového výboru zastupitelka za Ž(n)S Helena Ganická, ten ale veškeré její návrhy zamítl. “Výbor principiálně odmítl využít svého práva bavit se o obsahu projektů a v odůvodněných případech korigovat doporučení komisí. Místo toho jen přidělil částky na základě matematického vzorečku: alokovaná částka vs. požadovaná částka vs. doporučený počet bodů, na což by stačil jakýkoliv úředník, který umí počítat. Role grantového výboru je úplně zbytečná”, říká.
Koalice Žižkov (nejen) sobě vyhrála volby a má tak v zastupitelstvu Prahy 3 třetinu členů, v kulturní komisi má ale zastoupení pouze jednoho člena z osmi – mě. Komise rozhoduje o grantových žádostech tak, že každý člen či členka ohodnotí projekt podle čtyř kritérií na škále od 0 do 5, body se sečtou a vypočítá se průměrné hodnocení. Projekt, který získá více než dvě třetiny bodů, je doporučen k přidělení finančních prostředků. Výsledky hodnocení jednotlivých členů a členek zná pouze předseda komise. Ten průměrné hodnocení představí komisi, která má ještě možnost mírně korigovat bodové hodnocení, které například skončilo těsně pod čarou.
Rozdělení hodnocení na více aspektů, jako je originalita, škála oslovených skupin obyvatelstva nebo naopak zachování tradice, je oproti předchozímu systému jednoho hodnocení, krok dobrým směrem. Samo o sobě to ale neeliminuje hodnocení na základě politického zadání či ideologické předpojatosti. To se v plné nahotě ukázalo na zasedání kulturní komise, kde jsem byl seznámen s průměrnými výsledky hodnocení jednotlivých projektů. Ověřit správnost výpočtu jsem neměl možnost ani zpětně přes žádost u předsedy komise. Obrázek, který hodnocení poskytovala. byl přesto velmi plastický a bohužel uvěřitelný. Vypadal zhruba takto:
Všech 13 projektů spojených s Palácem Akropolis (patřícím žižkovskému kmotrovi Hurdovi) prošlo, žádný ze 7 projektů spojených s tanečním divadlem Ponec neprošel. Neprošel Refufest, festival na podporu integrace uprchlíků, neprošly sousedské slavnosti Zažít město jinak ani Žižkovské mezidvorky. Neprošla žádná z akcí spojená s romskou komunitou. Neprošel žádný z projektů souvisejících s nezávislým divadlem Venuše ve Švehlovce.
Fascinující nebylo pouze, co bylo a nebylo doporučeno, ale také kolika body. A tak zatímco divadelní projekty ve Švehlovce dosahovaly 8-9 bodů z 20, značně pochybný „Festival dobré nálady“, získal bodů 16/20, přestože jde o několik prodejních stánků, které byly loni umístěné na Jiřáku. Na zasedání komise nebyl nikdo schopný své lichotivé hodnocení vysvětlit. Nikdo o tomto „festivalu“ nic nevěděl. Můj návrh, aby v tomto světle nebyl projekt doporučen k podpoře, byl přehlasován. Projektu bylo sníženo hodnocení, ale podpora byla doporučena. Celé to bylo absurdní o to víc, že u festivalu Zažít město jinak byla jako důvod nedoporučení uvedena jeho příliš velká komerčnost.
Festival dobré nálady (zdroj:https://www.facebook.com/chutavuneceska/)
Jak funguje aritmetika si ukážeme na příkladu Mysliveckého spolku, který na Žižkově loví především vlivné členy a členky a jednou za rok pro ně uspořádá ples. Pokud by někdo měl dojem, že přínos sponzorování myslivců na Žižkově je přinejmenším pochybný, velmi by se lišil od sedmi osmin kulturní komise, podle nichž snad nic záslužnějšího neexistuje. Jsem přesvědčen, že podpora tohoto spolku je zcela zbytečná, což jsem vyjádřil v bodovém hodnocení nulou. Pakliže někomu velmi záleželo na tom, aby žižkovská myslivecká lóže dostala své, udělil plný počet, tedy 20 bodů. Počítejme společně: (7 x 20 + 0 bodů od Čápa) děleno osmi je 17,5. No, a myslivci ve výsledků dostali 17 bodů. Proč tedy všichni ostatní v komisi kromě mě hodnotili projekt téměř 100% počtem bodů? Příčinou může být například to, že aktivními myslivci jsou starostka Hujová, nebo tajemník úřadu Fišer.
Pokud by neúspěšní žadatelé měli pocit, že neuspěli, protože špatně napsali žádost o grant, mohu je, bohužel, uklidnit. Kvalita a příčetnost žádosti nehrála v hodnocení většiny hodnotitelů a hodnotitelek velkou roli. Ilustrací budiž žádost, kterou nejspíš nepsal střízlivý člověk a která vysvětluje, že hudební projekt je třeba podpořit mimo jiné proto, že hudební kultura je současnou prioritou EU a na jednoho muzikanta je navázáno XY pracovních míst, což má být zásadní především v kontextu přechodu k robotizaci, který nás prý čeká v blízké budoucnosti. O pozitivním hodnocení rozhodlo nakonec nejspíš navázání na Akropolis.
Nejokatějším ostudám se na zasedání komise podařilo na návrh autora textu zabránit, a tak byl třeba podpořen alespoň jeden projekt spojený s Poncem a romskou komunitou, ale problém zůstává. Kulturní granty jsou přidělovány na základě konexí a zamítány ideologicky. Minimálním předpokladem k tomu, aby se prolomilo sepětí příjemce grantu a hodnotitele, by kromě dalšího omezení svévolnosti hodnocení (např. nutností slovního zdůvodnění hodnocení), bylo také zveřejňování hodnocení jednotlivých členů komise a demokratičtější rozdělení mandátů komise.
Bob Čáp, člen Komise pro kulturu, památkovou péči, turistický ruch a zahraniční vztahy
Jak se dalo předpokládat již v době, kdy starostka Hujová rozjela mediální kampaň za výstavbu Slovanské epopeje na Vítkově, žádný Muchův pavilon na Praze 3 nebude. Na doporučení Institutu plánování a rozvoje v pondělí Rada hlavního města schválila záměr postavit pavilon na Těšnově a uložila Institutu zajistit přípravu architektonické soutěže.
Praha 3 ale stále nezrušila veřejnou sbírku, do které lidé posílají peníze v naději, že podpoří pavilon na Vítkově a že v něm získají třeba i pamětní plaketu. Poslední drobný plátce poslal na účet peníze ještě minulý týden. Ke zrušení sbírky vyzval i koaliční partner – ČSSD.
Zelení vyzývají Prahu 3, aby fond urychleně zrušila a předložila zastupitelstvu MČ na zasedání 21. 3. zprávu o tom, jak s penězi v něm bylo naloženo. Náklady na reklamní kampaň pro činnost fondu zatím podle dostupných informací daleko přesahují výši došlých příspěvků. Praha 3 za reklamu utratila nejméně 50 tis. Kč, spíše ale více.
„Praha se definitivně rozhodla stavět jinde. Co už má být větší důvod, aby starostka Prahy 3 konečně přestala „poskytovat součinnost“ a zastavila sběr podpisů pod petici za epopej na Vítkově a vrátila peníze, které lidé naivně poslali do nadačního fondu?“ ptá se předseda klubu Žižkov nejen sobě Ondřej Rut.
Doplňuje jej spolupředsedkyně žižkovských Zelených Petra Jelínková: „Reklama na nadační fond ale stále vévodí webovým stránkám městské části, v tramvajích stále jezdí reklamy, při vstupu na radnici je stále nepřehlédnutelný pultík s peticí. Tahle kampaň na prázdný vzduch z peněz nás všech musí skončit.“
Na zneužívání Radničních novin k reklamě a výběru peněz na neexistující projekt původně upozornil člen Redakční rady Matěj Michalk Žaloudek. Nyní doplňuje:„Nevadí nám jen to, že starostka lidi balamutí a zneužívá veřejné prostředky, šokují nás i způsoby, jakými to dělá. Oslovují nás lidé s tím, že na schůzích SVJ je lidem k žádosti o účast v antigraffiti programu radnice „podstrčena“ k podpisu i starostčina petice k epopeji. Dostaly se k nám i stížnosti středoškolských učitelek, že dostaly za úkol sehnat podpisy pod petici mezi studenty.
Lednovým vydáním radničních novin rozjela radnice Prahy 3 obří kampaň, jejíž součástí je výzva veřejnosti, aby přispívala do fondu „na podporu realizace pavilonu Alfonse Muchy na Vítkově pro Slovanskou epopej“. Peníze z fondu mají být zřejmě určeny na architektonickou soutěž na objekt pavilonu.
Žižkovští zelení toto jednání považují za manipulativní a nemorální – Praha 3 totiž není stavebníkem případného pavilonu pro Slovanskou epopej. Je jím hlavní město Praha a to ještě ani s definitivní platností nerozhodlo, kde by měl pavilon stát. Institut plánování a rozvoje nyní za tímto účelem zpracoval rešerši, v níž jako ideální lokalitu pro novou výstavní síň navrhl pozemky na Těšnově. Podle všeho tedy Praha 3 vybírá od lidí peníze na objekt, který zřejmě nikdy na území městské části nevznikne.
„Radniční noviny městské části jsou již několik měsíců zneužívány k intenzivní propagační kampani, která čtenáře balamutí, že Muchova epopej by měla být na Vítkově. Výzva k příspěvkům do nadačního fondu, který starostka sama založila, je novým vrcholem této kampaně. Starostka mámí z lidí peníze na projekt, jehož realizace je velmi nepravděpodobná,“ říká Matěj Michalk Žaloudek, člen Redakční rady Radničních novin a člen žižkovských zelených.
„Doporučujeme lidem, aby na tento pochybný projekt peníze neposílali, a radnici vyzýváme k jeho pozastavení a vrácení případných darů. Považujeme za nehorázné, že starostka již teď slibuje darujícím zvěčnění jejich jmen v pavilonu, který sama nestaví ani nefinancuje a který na Vítkově vzniknout zřejmě vůbec nemá. Rozumíme tomu, že by po sobě na Žižkově chtěla ještě do voleb zanechat nějaký pomníček, měla by si k tomu ale vybrat něco, co je v kompetenci starostky městské části,“ doplnila spolupředsedkyně ZO Strany zelených Praha 3, Petra Jelínková.
Jako přání všeho nejlepšího do nového roku jsme pro vás připravili přehled největších přešlapů radnice Prahy 3 v roce 2016. Na všechny z nich jsme průběžně upozorňovali a věříme, že jsme vždy bojovali za řešení nejlepší pro Prahu 3 i její obyvatele a obyvatelky a často i z opozice lecčeho dosáhli.
Děkujeme za podporu, kterou nám celý rok vyjadřujete a pokud byste chtěli naši opoziční práci podpořit, budeme si toho velmi vážit. https://dary.zeleni.cz/id/praha3
MŠ Buková
Rada městské části rozhodla o demolici budovy. Praha 3 tak zcela zbytečně přišla o oblíbenou speciální školku v době, kdy je jejich kapacita na Praze 3 nedostatečná. Výstavba nové budovy je v nedohlednu, podle nově schváleného Akčního plánu se má školka otevřít v roce 2019. Dodnes mohla fungovat.
Více zde: http://praha3.zeleni.cz/nase-temata/skolstvi/radnice-zahajila-demolici-skolky-v-bukove/
Park Parukářka
Zastupitelstvo nezrušilo podporu developerskému projektu na úpatí Parukářky ani přes odpor místních obyvatel. Kvůli petici jsme museli požádat o svolání mimořádného zastupitelstva, aby se jí koalice vůbec zabývala. Více zde: http://za-parukarku.cz/
Starostka objednala předraženého architekta na „obnovu“ fungujícího parku. Zadání jeho prací za 1,2 mil. bez DPH je nejasné a studie se doposud připravuje za zavřenými dveřmi. Výběrové řízení navíc bylo jen na oko. Více zde: http://praha3.zeleni.cz/ruzne/radnice-prahy-3-pri-vyberu-pleskota-vyberove-rizeni-jen-fingovala/
Kemp Pražačka I přes velký tlak veřejnosti, která si přála zachování kempu v původní podobě, radnice vybrala nového provozovatele v podivném výběrovém řízení. David Renza se stěhuje ze Žižkova. Petici na jeho podporu podepsalo až 4000 občanů Prahy. http://praha3.zeleni.cz/ruzne/fraska-na-zastupitelstvu-petice-na-podporu-kempu-prazacka-vysla-do-prazdna-o-nnz-se-koalice-odmitla-bavit/
Smart city
Pod líbivou nálepkou „Smart city“ se schovávají předražené projekty pro motoristy. Místostarosta Bellu chce parkovací místa doplnit drahými čidly, v parcích se chystají „interaktivní tabule“ za 3 miliony. „Smart“ má být i výstavba podzemních parkovišť. Zde nás zřejmě největší nehospodárné zakázky teprve čekají.
Více např. zde http://www.tyden.cz/rubriky/domaci/chytra-mesta-hati-hloupe-napady-stat-muze-prijit-o-miliardy_411129.html
Farmářské trhy
Radnice opět vysoutěžila nového dodavatele na něco, co dobře funguje a co si lidé oblíbili. Zadání soutěže bylo amatérské a nový provozovatel s pořádáním trhů nemá žádné zkušenosti. Trhy bude zřejmě zajišťovat dodavatelská firma, která má na starosti i předražené občerstvení pro zastupitele. Více v článku našeho zastupitele Ondřeje Ruta: http://rut.blog.respekt.cz/farmarske-trhy-jirak/
Nákladové nádraží Žižkov
V září starostka zničehonic uzavřela nevýhodnou smlouvu s Central Group. Uvolnil se tak prostor pro výstavbu severozápadní části rozsáhlých pozemků (od budovy NNŽ po Basilejské náměstí). Nyní koalice vychází developerovi vstříc i v dalších částech území, rada žádá o stažení změny územního plánu, která mohla přispět ke koncepční výstavbě. S magistrátem a Institutem plánování a rozvoje starostka nespolupracuje.
Podrobněji zde: http://praha3.zeleni.cz/nase-temata/nakladove-nadrazi/praha-3-stahla-podnet-na-zmenu-uzemniho-planu-zdrzuje-tim-rozvoj-arealu-nakladoveho-nadrazi-a-konverzi-budovy/
Rozpočet
Městská část vynakládá čím dál více milionů na monstrózní propagační akce jako Pivobraní, masopust apod., v příštím roce hned 6,3 mil. Rozpočet je navíc netransparetní. Peněz naopak rapidně ubývá v kapitole sociálních služeb. Pokles oproti minulému roku je na 3,2 mil. z 5,2 mil.
Radní za ODS přihrávají zakázky za statisíce spřáteleným firmám, které podnikají v zcela nesouvisejícím oboru nebo mají nepopiratelné napojení na ODS. Jejich výstupy jsou tristní a zřejmě zcela nepoužitelné. Více v blogu Ondřeje Ruta: http://rut.blog.respekt.cz/podivni-radci/
Miss ČR
Na „propagaci Prahy 3″ věnovala radnice 100000,- soutěži Miss ČR, kde jako sponzor figurovala i firma Alexandra Bellu. Za příspěvek na komerční estrádu z veřejných peněz jsme získali „medailónek“, ve kterém jedna ze soutěžících venčí pejska na náměstí Jiřího z Poděbrad. Kauza, na kterou jsme upozornili na našem facebooku, měla velký mediální dopad, ale peníze se městské části už nevrátí. Více v článku Petry Jelínkové: http://denikreferendum.cz/clanek/22688-ceska-miss-maso-ktere-propaguje-prahu
Namísto podpory alternativní kultury jdou granty i nadále na instituce spojené s ODS (Palác Akropolis kmotra Hurdy) či TOP 09 (myslivecký spolek, ve kterém je i starostka Hujová). Kultura v režii místostarosty Bellu.
Zastupitelstvo městské části Praha 3 dnes odmítlo zařadit do programu dva body navrhované klubem ŽNS – Výběr provozovatele farmářských trhů na Jiřího z Poděbrad a stažení žádosti o změnu územního plánu týkající se Nákladového nádraží Žižkov. Projednalo dále rozpočet na rok 2017, který považujeme za netransparentní a plýtvavý.
Výběr provozovatele farmářských trhů na Jiřího z Poděbrad
O novém provozovateli farmářských trhů na Jiřího z Poděbrad odmítlo zastupitelstvo jednat i přesto, že se na místo dostavilo několik desítek občanek a občanů. Odpovědný člen rady Alexander Bellu (ODS) odůvodnil nezařazení bodu závazkem mlčenlivosti, který platí až do ukončení výběrového řízení, což dle jeho slov znamená podpis smlouvy s vybraným uchazečem. Výběrové řízení přitom již bylo ukončeno usnesením RMČ č. 938 ze dne 12. 12. 2016 a výsledky zveřejněny na webových stránkách městské části.
„Povinnost mlčenlivosti je obvykle požadována kvůli zamezení úniku informací o nabídkách a zvýhodnění některého z uchazečů v průběhu hodnocení nabídek, které již bylo ukončeno. Upozornili jsme veřejně, že byl vybrán uchazeč bez jakýchkoli předchozích zkušeností a historie. Zastupitelstvo promarnilo šanci zatáhnout včas za záchrannou brzdu”, uvedl Ondřej Rut, předseda klubu zastupitelů ŽNS.
Rozpočet městské části na rok 2017 je netransparentní
Zastupitelstvo schválilo návrh rozpočtu MČ Praha 3 na rok 2017. Klub ŽNS považuje předložený rozpočet za netransparentní a nepřehledný, zejména v oblasti kapitálových výdajů. Navrhli jsme upravit rozpočet tak, aby každá investiční akce nesla informaci o dosud vynaložených prostředcích a předpokládaných celkových výdajích, jako je tomu v případě rozpočtu hlavního města Prahy. Zastupitelstvo tento návrh neakceptovalo.
Nebyly schváleny ani naše konkrétní návrhy na posílení dotačního fondu pro sociální a zdravotní oblast. Zatímco v loňském roce zde bylo rozděleno 5,2 milionu korun na služby pro potřebné občany, v příštím roce má být k dispozici pouze 3,2 mil. Uvedený rozdíl jsme navrhli kompenzovat ze stále stoupajících nákladů na propagační akce městské části (Masopust, občerstvení apod.). Na samotnou propagaci chystá Praha 3 vynaložit 6,3 milionu korun.
“Vzhledem k tomu, ze obec má povinnost podílet se v oblasti služeb pro potřebné občany (seniory, zdravotně postižené, rodiny s dětmi) na dofinancování hrozí to, že dojde k ohrožení dalších příjmů některých organizací poskytujících potřebné služby i u dalších zdrojů, jako je město a ministerstvo. Tím hrozí to, že některé služby nebudou pro potřebné poskytovány vůbec”, uvedla Martina Chmelová.
“Schválený rozpočet je netransparentní, je předložen v zastaralé struktuře, jak jsem ji připravil v 90. letech jako starosta městské části. Dnes už se doba přeci jenom posunula, MČ nevyužívá dostatečně IT technologii uvedl Tomáš Mikeska, člen finančního výboru. “Rozpočet upřednostňuje vlastní propagaci MČ před službami pro potřebné občany”, říká Martina Chmelová, , členka komise pro sociální politiku a zdravotnictví.
Výběrové řízení na provozovatele farmářských trhů na náměstí Jiřího z Poděbrad vyhrála firma World Production s.r.o., kterou pro účely podání nabídky koupil necelý měsíc před vyhlášením výběrového řízení pan Pavel Franc. Firma ani pan Franc nedisponují žádnými předchozími zkušenostmi a reference doložili prostřednictvím firmy CH Catering s.r.o. jako subdodavatele. Dodnes není jasné, proč vlastně bylo výběrové řízení v gesci místostarosty Alexandra Bellu (ODS) vůbec vypsáno, farmářské trhy byly doposud úspěšným tahákem městské části a město z nich mělo 100 tis. Kč měsíčně, což ještě před volbami v roce 2014 vyjednalo předchozí vedení radnice.
Subdodavatelská smlouva mezi World Production a CH Catering s.r.o. postrádá základní náležitosti – přesný popis, co má subdodavatel pro organizaci trhu zajišťovat a také stanovení odměny, kterou za to má dostat. Smlouvu nelze považovat za relevantní pro uznání požadovaných referencí a komise měla takového uchazeče ze soutěže vyloučit. Pokud to neudělala komise, měli to udělat radní městské části, když o zadání zakázky rozhodovali.
Více informací v článku našeho zastupitele Ondřeje Ruta: http://rut.blog.respekt.cz/farmarske-trhy-jirak/
Přijďte, prosím, na zastupitelstvo v úterý, 20. 12., vyjádřit svůj názor. Zastupitelstvo je od 15:00, ale poběží celé odpoledne.